Türkçe  |  English
> Biz Sizi Arayalım > Biz Sizi Arayalım

Biz Sizi Arayalım !

Araç Yatırımı

Araç Yatırımının Amacı
Müyap katılımcılarından kiralamış olduğu tarım arazilerinin, çiftliklerin ve çalışan personelin ihtiyacı olan iş makinesi, lojistik araçları, ve binek araçlar gibi kurum ihtiyaçlarını karşılamak için katılımcılarına araç yatırımı seçeneğiyle ihtiyacı olan araçları öncelikle satın aldırır ve katılımcılarına araçları sahiplendirir. Katılımcılarının resmi olarak sahip oldukları araçları onlardan tüm bakım ve sorumluluğunu alarak 50 aylık sözleşme dilimleriyle kiralar ve işletmeciliğini yapar.

 

Araç yatırımı nasıl yapılır? Araçların aylık kira gelirleri nasıl belirlenir?
Katılımcılar araç yatırımı yapmak istediklerinde kendi profil sayfalarında bulunan araç yatırımı seçeneğini inceleyerek sistem üzerinde satışta olan araçlardan kendi bütçelerine uygun olanı seçerek başvuruda bulunurlar.
Katılımcılar yatırım için seçmiş oldukları aracın başvurusunu sistem üzerinden  kuruma yaptıklarında, öncelikle aracın resmi ruhsat satışı katılımcı adına yapılır ve araç katılımcıya resmi olarak sahiplendirilir.

Ruhsat satışı yapılmış olan araç katılımcıdan satışla eş zamanlı olarak kira sözleşmesi ile kurum tarafından kiralanarak, teslim alınır. 


Araçların aylık kira gelirleri satılmış oldukları bedelin %2'si oranında sabit olur.

50 aylık yapılacak olan kira sözleşmesiyle araçlar kurum sorumluluğuna geçer ve her tür bakım ve işletim giderleri sözleşme süresince kuruma ait olur. 

 
Sözleşme sonunda katılımcılar araçlarını teslim almak isterlerse teslim alabilirler.
Eğer katılımcı aracını teslim almak istemezse sözleşme sonunda ilk satılmış olduğu bedel üzerinden %20 lik bir düşüş yapılarak kurum tarafından araçlar satın alınarak katılımcıya araç bedeli ödenir ve sözleşme bitirilir.

 

Muyap 9559

Milli Üretim Araç Yatırımı, Milli Üretim Yatırım Araçları, Araç Yatırımı