Türkçe  |  English
> Biz Sizi Arayalım > Biz Sizi Arayalım

Biz Sizi Arayalım !

Toprak Yatırımı

Toprak yatırımının amacı

Müyap göçle terk edilmiş bereketli Anadolu topraklarını yeniden ekonomimize kazandırıyor. Katılımcılarına büyük şehirlerde betona yatırım yapmaktan vazgeçmelerini telkin ederek, Anadolu topraklarını satın almalarını sağlıyor. Vatan topraklarımızın fakirleştirilmiş köylümüzün elinden bedavaya yakın fiyatlarla alınıp, küresel sermayenin tekeline geçmesini önlemek için çabalıyor. Toplu üretim organizasyonlarıyla topraklarımızın değerine değer katarak, köyden kente olan göçü tersine çevirmeyi hedefliyor. Katılımcılarının elde olan sermayeleriyle paralarını, para olarak hiç kimseye vermek zorunda olmadan, resmi olarak tapularını kendi üzerlerine alabildikleri, tarım arazilerini satın almalarını sağlayıp; katılımcılarının resmi olarak sahip oldukları arazileri onlardan kiralayarak, tüm arazileri bir araya getirip, bütünlük oluşmasını sağlıyor. Sonrasında toplu olarak, kurum bünyesinde diğer katılımcılarının sahip olmuş oldukları traktör ve iş makineleri ile arazilerin işletmeciliğini yaparak, birlikten doğan güçle, en az iş gücü, en çok verimlilik anlayışı ışığında katılımcılarının üretim faaliyetlerine direk olarak katılmasını sağlamış oluyor. 

TOPRAK YATIRIMI İLE KAZANÇ ÇOK RİSK YOK OLUR.

* Kurum kendi geliştirmiş olduğu ve dünyada ilk uygulamacısı olduğu mülk işletmeciliği modeliyle katılımcılarının gerçek devlet güvencesi altında gerçek tapuların gerçek sahibi olmalarını sağlar. 

* Toplu üretimlerle küçük bir sermayeyle çokta kazançlı olmayacak olan bir üretimin, küçük yatırımcıya dahi profesyonel kazançlar getirmesini sağlar.

* Tapular katılımcılara müteahhit mantığı ile yol geçecek, imar gelecek, havalimanı olacak gibi rantsal beklentilerle değer artışı mantığına göre değil; verimlilik esasına göre fiyatlandırılıp, üretilecek olandan kazanılacak olana bakılarak, üretim ekonomisi mantığı ile sahiplendirilir.

* Toplu üretimlerde kullanılmak üzere toprak yatırımı yapan bir katılımcı yapmış olduğu yatırımı 5 yıl gibi bir süre içinde alacak olduğu aylık kira gelirleriyle amortismanını sağlamış olur.

* Arazi bedelleri yıllık verimliliklerine göre belirlendiği için fiyatlar büyük şehirlerde olan üretmeyen beton yapıların m² fiyatlarına göre çok çok düşüktür. Bu sayede az paraya çok geniş üretim alanları satın alındığından aylık kira gelirleri beton yatırımına kıyasla çok daha yüksektir.  

* Büyük şehirde bir dairenin peşinatı kadar bir yatırım bütçesiyle, sahip olacak olduğunuz tarım arazisi tapusu size dairenin aylık getirecek olduğu kira kazancı kadar kira geliri kazandırır. Örneğin 50.000 tl lik yatırımla sahip olacak olduğunuz  arazinin aylık kira geliri 800 tl civarında olacaktır. 

* M² fiyatları 4-5 TL den başlayan tarım arazileri sayesinde müstakil olarak bir tek size ait olacak 2 bin - 3 bin m² alana sahip tapulara 8-10 bin tl gibi elinizde bulunan küçük birikimlerinizle dahi sahip olarak aylık düzenli mülk kira geliri kazanmaya başlayabilirsiniz. 

* Bankalarda dahi devlet güvencesinin paranıza karşılık olmadığını, borsa gibi yatırım araçlarında hisse satışlarında gerçek mülk sahibinin şirketler olduğunu, aldığınız hisse senetlerine karşılık, bir holdingin kapısının mı yoksa bacasının mı size ait olup, olmadığının belli olmadığını ve bu sebepten dolayı aslı güvensizlik ve risk olan kapitalist sistemlerde, hiç bir zaman bir tek tuğlasının dahi size ait olmayacak olan gösterişli dev holding binalarıyla gözünüzün boyanmaya çalışdığını hatırlatarak, değer artışının kazanç olmadığının, gerçek kazancın üretmek olduğunun altını çiziyoruz. 

MÜYAP toplu üretim organizasyonlarından sadece kuruma kayıtlı katılımcılarımız faydalanabilmektedir. Kayıtlar ücretsiz olarak kayıt kısmında bulunan formu doldurarak yapılan başvurularla yapılmaktadır. Sistem üzerinde kayıtlı olan bir katılımcımızın referansı ile yapacak olduğunuz kayıt başvurusu sizin kesin olarak kayıt olmanızı sağlayacaktır. Diğer referanssız yapılan kayıt başvuruları yapılacak olan değerlendirme sonucunda kuruma katılımcı olarak uygun görülmeniz durumunda onaylanmaktadır. Kayıt olmak katılımcıya yatırım yapma zorunluluğu getirmez. Katılımcı kayıtla yatırım yapma hakkı kazanmış olur.

Sormak istediğiniz sorularınızı lütfen bize iletişim kısmından yada bilgi@milliuretim.com mail adresimizden iletmenizi rica ediyoruz. 

 

 

Muyap 7368

Milli Üretim Toprak Yatırımı, Milli Üretim Yatırım Araçları, Toprak Yatırımı