Türkçe  |  English
> Biz Sizi Arayalım > Biz Sizi Arayalım

Biz Sizi Arayalım !

Üreten Birikim

ÜRETEN BİRİKİM NEDİR?

Katılımcılarını borca, krediye, faize sokmadan, kat ve kat fazla ödeme yaptırmadan, kefile, senete, ipoteğe ihtiyaç duyurmadan, dosya masrafı, organizasyon bedeli gibi ücretleri ödettirmeden ve hiç bir katılımcısının parasını yada birikimini katılımcısının elinden almadan, katılımcısının elinde olan sermayesine yada aylık yapacağı tasarruflarına karşılık gerçek  TAPU, RUHSAT veya NOTER SATIŞI gibi resmi evraklarla her ödemeye karşılık hemen sahiplenilebilen üretim için kullanılacak mülklerin gerçek sahibi olmalarını öncelikle sağlayarak; katılımcısını hiç bir riske sokmadan biriktiren, biriktirirken ürettiren ve birikimlerin sürekli ekstra kira kazancı getirmesini sağlayıp, kazanılan kiralarıda sürekli olarak yeni kira getirecek üreten mülklere çevirerek; katılımcısının hayali ve ihtiyacı olan ev, araba, düğün masarfı, eğitim parası gibi ne varsa minnetsizce ve sadece kendi emeklerinin gücüyle banka kredi sistemlerine yada diğer birikim sistemlerine kıyasla çok daha az bir ödeme ve çok daha kısa sürede ulaşmasını sağlayan sisteme üreten birikim diyoruz. Bu sistemde bir çok alternatif oluşturarak, size en uygun olan sistemi kendiniz oluşturabilirsiniz. Bazı örnek alternatifleri sizin için aşağıda sıraladık.

VARAN 1 : 3'te 1 FİYATINA HAYALİNİZ OLAN EVE - ARABAYA SAHİP OLABİLİRSİNİZ!

Evet üreten birikime dahil olarak, almak istediğiniz evin- yada arabanın mevcut fiyatını 3'e bölüp, çıkan miktar kadar bir sermaye ile birikime başladığınızda; başka aylık hiç bir ödeme yapmadan; sadece 75 aylık birikim süresi sonunda çekilişsiz kurasız, şartsız koşulsuz birikime başlarken almak istediğiniz evi arabayı alabilirsiniz. Örneğin bugün ki değeri 150 bin tl olan bir evi almak istiyorsunuz. Bu evi sadece 3'te 1 bedeli olan 50 bin tl'lik bir sermaye ile üreten birikime dahil olarak 75 aylık bir birikim süresi sonunda başka ekstra hiç bir ödeme yapmadan alabilirsiniz. Aklınıza bugün fiyatı 150 bin tl olan ev 6 yıl sonra 200 bin olursa diye gelmesin. Çünkü üreten birikimde sermayeniz para olarak işletilmez yada kumbarada bekler gibi bekletilmez. Size birikime ilk başladığınızda 50 bin tl lik sermayenize karşılık aylık hemen kira kazancı sağlayacak bir tarım arazisi tapusu hemen verilerek, elde olan sermayenizin kazanç getirmesi sağlanır ve size peşinatınıza karşılık sahiplendirilmiş tapulu arazinizin aylık kira gelirlerine karşılık her ay düzenli olarak yeni mülk satışları yapılmaya ve kiralarınızla sahip olacağınız yeni mülklerinde yeni kiralar getirmesi sağlanır. Alacak olduğunuz tüm mülklerin fiyatları karkas et cinsinden kırmızı ete sabitlenir. Böylece birikim süresince evin fiyatı artıkça etin fiyatıda artmış olacağından ve her ay sahip olacağınız yeni mülkler ile sistemde bulunan mülk sayınızda artacağı için aradan geçen 6 yıl içinde bugün almak istediğiniz evin fiyatından çok daha fazla birikimle sahip olacağınız mülklerinizin fiyatlarıda artmış olacaktır. Siz bugün 150 bin tl olan bir evin 3 te bir ederiyle sahip olacağınız mülkle başlayacağınız birikimde vade sonunda bugün alacak olduğunuz evin fiyatı ne kadar artmış olursa olsun sizinde sahip olacağınız mülklerin değerleri en az alacak olduğunuz evin değeri kadar artmış olacaktır.

VARAN 2 : YARI FİYATINA ALMAK İSTEDİĞİNİZ EVE ARABAYA SAHİP OLABİLİRSİNİZ!

Üreten birikime dahil olduğunuzda elinizde toplu sermayeniz yoksa aylık yapacak olduğunuz tasarruflarla bugün almak istediğiniz bir evi 75 aylık birikimle yarı fiyatına alabilirsiniz. Bu sistemde bugün almak istediğiniz evin fiyatı diyelim ki 150 bin tl. Siz 150 bin tl'yi önce 2 ye bölüp, sonrada çıkan rakamı 75 aya bölerek aylık ödeyecek olduğunuz taksit tutarını hesab edebilirsiniz.  Buna göre  150 bin tl lik bir ev için 75 ay boyunca aylık sadece 1.000 tl tasarruf etmeye başlamanız yeterli olacaktır. Aylık yapacak olduğunuz taksitli birikimlerde yapacak olduğunuz tasarruflar karkas et fiyatlarına sabitlenir. Böylece sizde her ay sabit olarak ne ödeyeceğinizi ve vade sonunda almak istediğiniz evin fiyatı artmış olsada kesin olarak alabileceğinizi en baştan garanti etmiş olursunuz. Yine bu sistemdede aylık yapacak olduğunuz tasarruflara karşılık size aylık kira getirisi sağlayacak mülklerin gerçek sahibi yapılırsınız. Böylece hem yatırımınızı tam bir güvence altına almış hemde siz birikim yaparken birikimlerinizinde sizinle bir birikiminize katkı yapmasını sağlamış olursunuz.

VARAN 3: ELİNİZDE OLAN SERMAYE İLE BİRİKİME BAŞLAYIP AYNI ZAMANDA AYLIK YAPACAK OLDUĞUNUZ KATKILARLADA HAYALLERİNİZE HIZLI VE KOLAYCA ULAŞABİLİRSİNİZ.

Üreten birikime dahil olup elinizde olan toplu sermayeyi birikim için size aylık kira getirecek tapuya çevirdikten sonra kendinizinde aylık yapacağı tasarruflarınızı aylık mülk kira gelirlerinize ekleyerek çok daha hızlı hedefiniz olan toplu sermayeye ulaşabilirsiniz. Örneğin 20 bin tl'lik toplu paranızla üreten birikime dahil olup, bu paranıza karşılık bir tapu sahibi olabilir ve tapunuzun aylık size kira geliri getirmesini sağladıktan sonra gelen kiralarınızın üzerine kendi yapacak olduğunuz tasarruflarınızında eklenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece hem kira gelirlerinizle hemde kendi tasarruflarınızla çok daha hızlı yeni mülklerin sahibi olarak birikim hızınızı artırabilirsiniz.

* Üreten birikimde aylık sabit ödeme zorunluluğu yoktur. 

* Siz birikime başladığınızda aylık ödemelerinize ara verseniz dahi sistem üzerinde sahip olduğunuz mülk kira gelirleri sayesinde birikiminiz artmaya devam eder. 

* Paranıza karşılık mutlaka gerçek tapulu ruhsatlı mülklerin devirlerini kendi üzerinize alırsınız.

Aşğıda ki örnek birikim tablosunu inceleyerek üreten birikimin avantajlarını daha iyi  anlayabilirsiniz. 

 

KREDİ İLE EV ALIP KİRADAN KURTULMAK VARKEN

NEDEN HEM BİRİKİM YAPIP HEMDE KİRA ÖDEMEYE DEVAM ETMELİYİM?

İnsanlarımız borç altına girerek hemen ev alındığında doğal olarak kira yükünden kurtulacak olduklarını düşünerek kiraya ödeyeceğim parayı kredimi ödeyerek kendi evimin sahibi olabilirim diye düşünebiliyorlar. Fakat kredi borcu altına girildiğinde durumun aslında hiç öyle olmadığı bariz olarak ortadadır. Yukarıda vermiş olduğumuz 300.000 TL değerinde bir ev sahibi olmak için minimum 100.000 TL peşinatımız olması gerektiğini ve 120 aylık vadede ortalama olarak 5.100 TL kredi taksiti ödeyecek olduğumuzu evin toplam maliyetinin 700.000 TL olacağını söylemiştik. Oysa ki aynı evi 10 senede 700.000 TL borcun altında ezilerek, kredi borcu ipotek kefille almak yerine sadece 90.000 tl peşinat verip, aylıkta sadece 75 ay oturacağımız bir eve 1.000 tl kira ödeyerek,  10 yıla kıyasla 6 yılda ödeyeceğimiz kiralar dahil 165.000 TL'ye borçsuz dertsiz alabildiğimiz için üreten birikimle ev almak çok daha avantajlı ve mantıklı olduğu için tercih edilmelidir. Peşinatınız yoksada aynı evi oturacağınız ev kirası 1.000 TL'ye ek olarak aylık yapacağınız 2.000 TL tasarruflada alabileceğinizi unutmayın. Üretmek güzeldir; minnetsiz ve özgür yaşamak daha güzeldir.

ÜRETEN BİRİKİMDE İŞLEYİŞ NASILDIR?

* Üreten birikime katılımcılar aylık yaptıkları tasarruflarını yatırmaya başladıklarında üreten birikim havuzunda biriktirdikleri paraları her 50 kg karkas et bedeline ulaştığında bu bedele karşılık katılımcıya noter satışı yada tapu, ruhsat  satışı gibi resmi olarak sahiplenile bilen ve belgelendirilebilen gerçek canlı cansız mülklerin satışları katılımcıların kendilerine yapılır. Katılımcıların her 50 kg karkas et bedeli karşılığında sahip olacakları yeni mülk aylık 1 kg karkas et bedeli kira kazancı getirmeye başlar ve katılımcının birikim havuzuna kendi yapacak olduğu aylık tasarrufların yanı sıra yapmış olduğu tasarruflarla sahip olduğu mülk kira gelirleride eklenmeye başlanır. Bu mülkler katılımcının parasının tam karşılığı olan ve katılımcıya gerçek üretimlerden elde edilecek kazançlardan kira geliri kazandıracak mülklerdir. Bu sayede katılımcılar hem paralarını gerçek sahip olabilecekleri bir mülke çevirmiş olarak güvenceye almış olurlar, hemde elde olan paralarını aylık ekstra kira kazancı sağlayan yatırım araçlarına çevirmiş olurlar.

ÜRETEN BİRİKİMİN AMACI

Aylık yapılan bireysel tasarrufların ve elde olan toplu sermayenin aktif olarak ekonomiye kazandırılmasını sağlamak ve yeni istihdam sahalarının oluşturulması için gerekli olan sermayenin atıl durumda bekleyen ya da bireylerin elinde az olduğu için bir iş görmeyeceği düşünülen nakit paranın üreten birikim sistemi aracılığıyla olabilecek en küçük üretim aracı ile değerlendirilip, aktif üretimde kullanılmasını sağlamak.

Bu sistemde vade süresi uzadıkça katılımcımızın hem mülk sayısını hem de aylık kira kazancını arttırarak, hızlı bir şekilde elde etmek istedikleri toplu sermayeye, hiçbir risk aldırmadan, en hızlı, en güvenli şekilde ulaştırıyoruz.

Hem bireyin kendi başına üretken hale getiremediği nakitini değerlendirmiş oluyoruz hem de damlaya damlaya göl olur düsturunu fiiliyatla örneklendirmiş olarak, az çoklardan; çok olur düsturunu bir kez daha tecrübe ederek bir çok insanın ortak birikimleriyle büyük istihdam ve üretim organizasyonlarının hayata geçirilebildiğine şahit oluyoruz.

ÜRETEN BİRİKİM GÜVENİLİR MİDİR?

Müyap üreten birikimde katılımcılardan paraları karşılıksız olarak alınmayıp ve sistemde para, para olarak biriktiriliyor olmadığından, sistem para işletmeciliği değil mülk işletmeciliği yaptığı için ve her bir gerçek mülk gerçek satışlarla noter ya da tapu dairelerinden yapılacak ruhsat ya da tapu satışlarıyla katılımcının mülkün resmi ve gerçek sahibi olması sağlandığından hiçbir sistemde olmayan ve olabilecek ve olması gereken gerçek bir güvence ile bir tek kurumumuzda güvencelendirilmektedir. Paranın kendisi bir sembol olması sebebiyle hiç kimse tarafından paraların üzerinde ki seri numaralarıyla sahiplenilemediği ve herkesin ortak kullanımında ortak malı olması sebebiyle ve kimin eline geçerse onun parası olduğundan para alıp para işletmeciliği yapan bütün sistemler paraya karşılık tapu ruhsat gibi gerçek mülklerle katılımcılarına karşılık vermedikleri için farklı garantörlüklere ihtiyaç duyarlar ve alınan paranın güvencede olduğunu farklı şekiller ve belgelerle katılımcılarına vermeye çalışırlar.

Bu verilen belgelerin dahi paranın yerine karşılık olmaması sebebiyle kişilerden bağımsız BDDK gibi devlet kurumlarının denetimlerine ve güvenilir olan kurumların onay ve garantörlüğüne klasik sistemlerde mutlak surette ihtiyaç vardır.

Fakat sahiplenilmesi mümkün olmayan ve kimin eline geçerse onun olabilen parayı daha en baştan sahiplenile bilen bir mülke çevirerek mülkün işletmeciliğini almak suretiyle mülke kira kazancı sağlayarak, paraya para kazandırmak yerine mülke para kazandırmak mantığına dayalı olan sistemimizin başka bir garantöre ya da acabalara meydan verecek bir durumu zaten baştan doğal olarak olmamaktadır.

Bu sebeple kurumumuz mevcut sistemlerden para işletmeciliği yapmayarak ortaya koyduğu fark sayesinde katılımcısına en güvenilir en risksiz en gerçekçi yatırım ve birikim imkanını sunabilen ilk ve tek lider kurumdur. MÜYAP'ta sizin olan hep sizin kalır. Burada güven işimizin doğasıdır.

 

ÜRETEN BİRİKİM İLE KUMBARA GİBİ DEĞİL ÇIĞ GİBİ BİRİKTİRİRSİNİZ. 1 ADIMLA 2 ADIMLIK YOL ALMANIN EN GÜVENLİ YOLU ELDE OLANI ÜRETİR HALE GETİREBİLMEKTİR. BİZLER KURUM OLARAK BİR ŞEYİN DEĞERİ ARTTIĞINDA DEĞİL SAYISI ARTTIĞINDA GERÇEK KAZANÇ OLDUĞUNU BİLİYORUZ VE SİZE DEĞERİ ARTACAK DİYE DEĞİL SAYISINI ARTIRACAĞINIZ YATIRIMLAR YAPTIRIYORUZ.

Muyap Üreten Birikim, Müyap Üreten Birikim, Milli Üretim Üreten Birikim, Milli Üretim Üreten Birikim