Türkçe  |  English
> Biz Sizi Arayalım > Biz Sizi Arayalım

Biz Sizi Arayalım !

Üreten Birikim

ÜRETEN BİRİKİM NEDİR?

Katılımcılarımızın ev-araba gibi ihtiyaçlarını almak için aylık yaptıkları tasarruflarını bir kumbarada bekler gibi bekleterek biriktirmek yerine gerçek taşınır -taşınmaz, canlı-cansız mülkleri TAPU,RUHSAT, NOTER SATIŞI gibi resmi evraklarla katılımcılarımıza sahiplendirerek, katılımcımızın elinde olan parasını kendisine aylık ekstra kira kazancı sağlayacak gerçek üreten mülklere çeviren ve hem katılımcımızın aylık yapacağı tasarrufları hemde yapmış olduğu tasarruflarla almış olduğu mülklerden gelen kiraları sürekli olarak yeni kazanç sağlayacak mülklere çeviren sisteme ÜRETEN BİRİKİM denir.

Katılımcılarımız bu sistem aracılığı ile paralarını para olarak hiç kimseye vermeden kendilerine aylık kazanç sağlayacak üretimde kullanılan mülkler edinerek, tam bir güvence altında ihtiyaç duydukları miktarda birikimlerini çok hızlı bir şekilde yapma imkanı elde etmiş olurlar. 

ÜRETEN BİRİKİMİN FARKI VE KAZANCI NEDİR?

Üreten birikim sistemi para işletmeciliğinden tamamen farklı bir sistem olarak katılımcılarımıza mülk işletmeciliği modeliyle ekstra kazançlar sağlayacakları  dünyanın en güvenli en doğal ve en üretken tasarruf ve birikim imkanını kazandırmıştır. Bu sistem ile  katılımcılar hiç bir borç yükü stresi altına girmeden banka kredisiyle alabilecekleri bir evi kredi çekerek ödeyecekleri ve peşinat olarak verecekleri paraların genel toplamının neredeyse 4'te biri oranında bir ödemeyle çok rahat bir şekilde ve banka kredi süresinden çok daha kısa sürelerde biriktirerek kendi emeklerinin gücüyle alabilirler. 

Örneğin 300.000 TL değerinde bir evi banka kredisiyle almak isteyen bir vatandaşımız alacak olduğu evin en az 100.000 TL sini peşinat olarak kendisi karşılamak zorundadır ve geriye kalan 200.000 TL'yi  bankadan kredi çekerek ödeme gücüne göre 120 ay vadeye kadar borç yükü altına girerek alacak olduğu evide bankaya ipotek ederek alabilir.  Bu şekilde krediyle alınan bir evin en uzun vadede en düşük aylık kredi taksiti 4.500 TL civarında olacaktır.  Genel toplamda vatandaşımıza evin maliyeti 200.000 TL kredi için 120 ay vadede  aylık 4.500 TL taksit ödemeleri toplamı 540.000 TL olacağından ve ilk başta verecek olduğu 100.000 TL peşinat ile beraber  300.000 tl'lik evin  maliyeti 640.000 tl olacaktır. 

Fakat vatandaşımız aynı evi ÜRETEN BİRİKİME katılarak almak istediğinde eğer isterse sadece 90.000 TL peşinat ile yani sadece evin %30'u kadar sermaye ile birikime başladığında başka hiç bir ek ödeme yapmadan sadece 75 aylık vadede sahip olacağı mülklerin kira gelirleri ile 90.000 TL sermayesini tam 330.000 TL'ye ulaştırarak istediği evi hiç bir borca girmeden alabilir.  Dilerse katılımcımız hiç peşinatsız olarak birikime başlayıp aylık 2.100 TL tasarruf yaparakta 75 aylık vadenin sonunda 305.000 TL birikim yapabilirler.  

KREDİ İLE EV ALINDIĞINDA HEMEN EVİ TESLİM ALIP KİRADAN KURTULUYORUZ. 

NEDEN BİRİKİM YAPIP BEKLEYEREK EV ALMALIYIM?

İnsanlarımız borç altına girerek hemen ev alındığında doğal olarak kira yükünden kurtulacak olduklarını düşünerek kiraya ödeyeceğim parayı kredimi ödeyerek kendi evimin sahibi olabilirim diye düşünebiliyorlar. Fakat kredi borcu altına girildiğinde durumun aslında hiç öyle olmadığı bariz olarak ortadadır. Yukarıda vermiş olduğumuz 300.000 TL değerinde bir ev sahibi olmak için minimum 100.000 tl peşinatımız olması gerektiğini ve 120 aylık vadede ortalama olarak 4.500 TL kredi taksiti ödeyecek olduğumuzu söylemiştik. Oysa ki 300.000 tl değerinde olan bir evin ortalama kirası 800 TL ile 1.000 TL arasında değişmektedir.  Biz kira ödeyeceğime kredi öderim ev sahibi olurum dediğimizde aslında en az 4 kat yüksek aylık ödemenin altına girmekle beraber belkide 5 yıllık bir birikimimizi peşinat olarak önden vermiş oluyoruz. Bu yönüyle bakıldığında ve kredi süresinin 120 ay olduğu göz önünde bulundurulduğunda insan olarak yaşayabilecek olduğumuz en güzel 10 yılımızı sıkıntılar ve streslerle geçecek bir hayata ipotek etmiş olmaktayız. Fakat aynı evde 6 yıl daha kiracı olarak oturup  kira ile beraber toplandığında eğer ki peşinatımız varsa aylık kendi kiramızı ödemek haricinde bir ödeme yapmadan; peşinatımız yok olduğunu varsayarsak ÜRETEN BİRİKİMLE birikim yaptığımızda kredi taksitinin yarısı oranında aylık yapacağımız bir tasarrufla hiç stres yapmadan borç yükü altına girmeden hemde kazandığımızın fazlasını faiz olarak ödemeden rahat rahat aynı evin sahibi olabiliyoruz. Borçla değil birikimle kendi emeğimizin gücüyle kimseye minnet etmeden hayallerimize sahip olmak istiyorsak en iyi tercih ÜRETEN BİRİKİM olacaktır. 

BİRİKİM YAPARAK BEKLEDİĞİMDE BUGÜN ALACAK OLDUĞUM EV BİRİKİM VADESİ SONUNDA FİYATI ARTMIŞ OLACAK O ZAMAN BEN YİNE BUGÜN KREDİ ÇEKEREK ALACAK OLDUĞUM EVİ BUGÜNDEN YAPTIĞIM BİRİKİMLE ALAMAMIŞ OLACAĞIM. PEKİ EVLERİN DEĞER ARTIŞI İÇİN NE GİBİ BİR ÇÖZÜMÜNÜZ VAR?

İnsanlar daha öncesinde hiç mülk işletmeciliği mantığıyla birikim yapmadıkları ve hep para üzerinden  hesaplamalarını yaptıkları için doğal olarak, bugün 3 lira olanın yarın 5 lira olduğunu düşünerek hareket etmektedirler. Evet para işletmeciliğinde paranın kendi değeri değişken olduğu için biz parada olan değer değişimini sanki mülkün değeri değişmiş değeri artmış yada azalmış olarak algılarız. Fakat bir mülkün çok ekstra değişimler olmadığı sürece örneğin mülkün bulunduğu bölgede nüfus artışı astronomik şekilde armadıkça veya mülkün kendi özelliğinde bir ekstra değişim olmadıkça mülkün mutlak değerinde bir değişim olmaz. Bir mülkün eğer ki 5 yıl önceki fiyatı ile 5 yıl sonraki fiyatı arasında bir fark var ise bu fiyatlama aracının kendisinde yani paranın kendisinde bir değer değişimi olduğundandır.  Fakat ÜRETEN BİRİKİM'de para işletmeciliği yapılmadığından ve katılımcıların paraları gerçek mülklere çevrilerek işletildiğinden dolayı paranın değer değişimlerinden olumsuz yönde etkilenilmez. Üreten birikimde bütün mülklerin bedelleri karkas et  cinsinden hesaplanır. Katılımcının birikimide para cinsinden değil karkas et cinsinden yapılacağı için vade süresine bağlı olarak bir fiyat değişimi olduğunda otomatik olarak bütün mülklerin fiyatlarında değişim olacağından yani evin fiyatı arttığında etinde fiyatı artacağından katılımcı bugün 300.000 tl değerinde ev almak için birikime başladığında vade sonunda evin fiyatı 400.000 olmuş ise birikim yaptığı mülklerinde değerleri et cinsinden hesap edildiği için birikim tutarıda ona göre 400.000 TL civarına çıkmış olacaktır. Böylece mülk işletmeciliğinin para işletmeciliğine göre daha gerçekçi ve güvenilir olgulara dayandığını tecrübe etmiş oluruz. 

ÜRETEN BİRİKİMDE HER AY DÜZENLİ ÖDEME YAPMAK ZORUNDAMIYIZ?

Katılımcılarımız elde olan paralarını kendilerine ekstra kazanç sağlayacak mülklere çevirdikleri ve mülkleri resmi olarak kendilerine sahiplendirildiği için  her ay düzenli ödeme yapmasalarda sistem üzerinde sahip oldukları mülklerin aylık kiralarını almaya  ve birikim havuzunda gelen kiralarla birikim miktarları artmaya devam eder. Bu sebeple kredi gibi zorunlu ve düzenli bir ödeme yapma mecburiyeti üreten birikimde yoktur. Katılımcının düzenli yapacak olduğu ödemeler kendisinin daha çok ve daha kısa sürede birikim yapmasını sağlayacaktır. Bunun dışında dilediği kadar tasarrufuna ara verebilir aylık düzenli olarak ödeme yapmaya bilir.

ÜRETEN BİRİKİMDE İŞLEYİŞ NASILDIR?

* Üreten birikime katılımcılar aylık yaptıkları tasarruflarını yatırmaya başladıklarında üreten birikim havuzunda biriktirdikleri paraları her 50 kg karkas et bedeline ulaştığında bu bedele karşılık katılımcıya noter satışı yada tapu, ruhsat  satışı gibi resmi olarak sahiplenile bilen ve belgelendirilebilen gerçek canlı cansız mülklerin satışları katılımcıların kendilerine yapılır. Katılımcıların her 50 kg karkas et bedeli karşılığında sahip olacakları yeni mülk aylık 1 kg karkas et bedeli kira kazancı getirmeye başlar ve katılımcının birikim havuzuna kendi yapacak olduğu aylık tasarrufların yanı sıra yapmış olduğu tasarruflarla sahip olduğu mülk kira gelirleride eklenmeye başlanır. Bu mülkler katılımcının parasının tam karşılığı olan ve katılımcıya gerçek üretimlerden elde edilecek kazançlardan kira geliri kazandıracak mülklerdir. Bu sayede katılımcılar hem paralarını gerçek sahip olabilecekleri bir mülke çevirmiş olarak güvenceye almış olurlar, hemde elde olan paralarını aylık ekstra kira kazancı sağlayan yatırım araçlarına çevirmiş olurlar.

Aşağıda bulunan örnek  tablomuzu incelediğinizde üreten birikimin kazanç farkını daha iyi anlayabilirsiniz.

ÜRETEN BİRİKİMİN AMACI

Aylık yapılan bireysel tasarrufların ve elde olan toplu sermayenin aktif olarak ekonomiye kazandırılmasını sağlamak ve yeni istihdam sahalarının oluşturulması için gerekli olan sermayenin atıl durumda bekleyen ya da bireylerin elinde az olduğu için bir iş görmeyeceği düşünülen nakit paranın üreten birikim sistemi aracılığıyla olabilecek en küçük üretim aracı ile değerlendirilip, aktif üretimde kullanılmasını sağlamak.

Bu sistemde vade süresi uzadıkça katılımcımızın hem mülk sayısını hem de aylık kira kazancını arttırarak, hızlı bir şekilde elde etmek istedikleri toplu sermayeye, hiçbir risk aldırmadan, en hızlı, en güvenli şekilde ulaştırıyoruz.

Hem bireyin kendi başına üretken hale getiremediği nakitini değerlendirmiş oluyoruz hem de damlaya damlaya göl olur düsturunu fiiliyatla örneklendirmiş olarak, az çoklardan; çok olur düsturunu bir kez daha tecrübe ederek bir çok insanın ortak birikimleriyle büyük istihdam ve üretim organizasyonlarının hayata geçirilebildiğine şahit oluyoruz.

ÜRETEN BİRİKİM EN GÜVENLİ BİRİKİM SİSTEMİDİR!

Müyap üreten birikimde katılımcılardan paraları karşılıksız olarak alınmayıp ve sistemde para, para olarak biriktiriliyor olmadığından, sistem para işletmeciliği değil mülk işletmeciliği yaptığı için ve her bir gerçek mülk gerçek satışlarla noter ya da tapu dairelerinden yapılacak ruhsat ya da tapu satışlarıyla katılımcının mülkün resmi ve gerçek sahibi olması sağlandığından hiçbir sistemde olmayan ve olabilecek ve olması gereken gerçek bir güvence ile bir tek kurumumuzda güvencelendirilmektedir. Paranın kendisi bir sembol olması sebebiyle hiç kimse tarafından paraların üzerinde ki seri numaralarıyla sahiplenilemediği ve herkesin ortak kullanımında ortak malı olması sebebiyle ve kimin eline geçerse onun parası olduğundan para alıp para işletmeciliği yapan bütün sistemler paraya karşılık tapu ruhsat gibi gerçek mülklerle katılımcılarına karşılık vermedikleri için farklı garantörlüklere ihtiyaç duyarlar ve alınan paranın güvencede olduğunu farklı şekiller ve belgelerle katılımcılarına vermeye çalışırlar.

Bu verilen belgelerin dahi paranın yerine karşılık olmaması sebebiyle kişilerden bağımsız BDDK gibi devlet kurumlarının denetimlerine ve güvenilir olan kurumların onay ve garantörlüğüne klasik sistemlerde mutlak surette ihtiyaç vardır.

Fakat sahiplenilmesi mümkün olmayan ve kimin eline geçerse onun olabilen parayı daha en baştan sahiplenile bilen bir mülke çevirerek mülkün işletmeciliğini almak suretiyle mülke kira kazancı sağlayarak, paraya para kazandırmak yerine mülke para kazandırmak mantığına dayalı olan sistemimizin başka bir garantöre ya da acabalara meydan verecek bir durumu zaten baştan doğal olarak olmamaktadır.

Bu sebeple kurumumuz mevcut sistemlerden para işletmeciliği yapmayarak ortaya koyduğu fark sayesinde katılımcısına en güvenilir en risksiz en gerçekçi yatırım ve birikim imkanını sunabilen ilk ve tek lider kurumdur. MÜYAP'ta sizin olan hep sizin kalır. Burada güven işimizin doğasıdır.

 

ÜRETEN BİRİKİM İLE KUMBARA GİBİ DEĞİL ÇIĞ GİBİ BİRİKTİRİRSİNİZ. 1 ADIMLA 2 ADIMLIK YOL ALMANIN EN GÜVENLİ YOLU ELDE OLANI ÜRETİR HALE GETİREBİLMEKTİR. BİZLER KURUM OLARAK BİR ŞEYİN DEĞERİ ARTTIĞINDA DEĞİL SAYISI ARTTIĞINDA GERÇEK KAZANÇ OLDUĞUNU BİLİYORUZ VE SİZE DEĞERİ ARTACAK DİYE DEĞİL SAYISINI ARTIRACAĞINIZ YATIRIMLAR YAPTIRIYORUZ.

Muyap Üreten Birikim, Müyap Üreten Birikim, Milli Üretim Üreten Birikim, Milli Üretim Üreten Birikim