Türkçe   |   English  
giriş yap kayıt ol
> Biz Sizi Arayalım

ÜRETEN BİRİKİM

Üreten birikim nedir?

Katılımcılarımızın ev-araba gibi ihtiyaçlarını almak için aylık yaptıkları tasarruflarını bir kumbarada bekler gibi bekletmek yerine gerçek taşınır -taşınmaz, canlı-cansız üreten mülklere çeviriyoruz.

Katılımcılarımızın paralarını kendilerine resmi olarak tapu yada noter satışlarını vererek sahiplendirdiğimiz üreten mülkler aracılığı ile tam bir güvenlik ve şeffaflık içinde tasarruflarının kendilerine aylık düzenli olarak kira kazancı sağlayan yatırımlar olmasını sağlıyoruz. 

Katılımcılarımızın hem kendi yaptıkları tasarruflarla yaptıkları birikimleri hem de birikimleriyle sahip oldukları mülklerin kira gelirlerini tek bir havuzda toplayıp devamlı olarak her kazancı katılımcımıza aylık yeni kazançlar sağlayacak yatırımlara dönüştüren sisteme üreten birikim diyoruz. 

Üreten birikim amacı:

Aylık yapılan bireysel tasarrufların ve elde olan toplu sermayenin aktif olarak ekonomiye kazandırılmasını sağlamak ve yeni istihdam sahalarının oluşturulması için gerekli olan sermayenin atıl durumda bekleyen ya da bireylerin elinde az olduğu için bir iş görmeyeceği düşünülen nakit paranın üreten birikim sistemi aracılığıyla olabilecek en küçük üretim aracı ile değerlendirilip, aktif üretimde kullanılmasını sağlamak.

Bu sistemde vade süresi uzadıkça katılımcımızın hem mülk sayısını hem de aylık kira kazancını arttırarak, hızlı bir şekilde elde etmek istedikleri toplu sermayeye, hiçbir risk aldırmadan, en hızlı, en güvenli şekilde ulaştırıyoruz. 

Hem bireyin kendi başına çokta üretken hale getiremediği nakitini değerlendirmiş oluyoruz hem de damlaya damlaya göl olur düsturunu fiiliyatla örneklendirmiş olarak, az çoklardan; çok olur düsturunu bir kez daha tecrübe ederek bir çok insanın ortak birikimleriyle büyük istihdam ve üretim organizasyonlarının hayata geçirilebildiğine şahit oluyoruz.  

Üreten Birikimin Kumbarada Birikim Yapmaktan Farkı Nedir?

Üreten birikime katılımcılar aylık yaptıkları tasarruflarını yatırmaya başladıklarında üreten birikim havuzunda biriktirdikleri paraları her 48 kg karkas et bedeline ulaştığında bu bedele karşılık katılımcıya 1 adet koyun satışı koyunun resmi olarak kulak küpesi üzerinden noter ile sistem tarafından otomatik olarak yapılır ve bu koyunun aylık 1 kg karkas et bedeli katılımcının üreten birikim havuzuna aylık ekstra kira geliriyle katkı yapması sağlanmış olur.  

Katılımcıların talep etmesi durumunda sistem üzerinde katılımcının sahip olduğu koyun sayısı her 10 adeti geçtiğinde dilerlerse koyunları sistem tarafından alınarak tarım arazi tapuları koyunların yerine katılımcılara verilir. Katılımcılar yapacak oldukları tasarruflarla birikimler yaparken havuzda biriken birikimlerinin her 48 kg karkas et bedeline nakit olarak ulaştığında o nakitin aylık kira getiren mülke çevrilmesi sağlandığından katılımcının kendi yapmış olduğu aylık tasarrufun büyüklüğü nispetinde zaman ilerledikçe tasarruflarıyla ve aylık mülk kira gelirleriyle yapmış olduğu birikimin hızı da doğru orantılı bir şekilde hızlanarak artmaya devam eder.

Fakat kumbara birikimlerde aylık birikim artışı katılımcının kendi yaptığı aylık birikim miktarı ile sabittir.

Bir tasarruf sahibi kumbara sistemiyle yaptığı bir birikimde kumbaraya ne koymuşsa onu ancak kumbarada bulur. Üreten birikimde tasarruf sahibinin kendi yapacağı birikim haricinde birikimleriyle sahip olacağı mülklerin de aylık kira gelirleri olacağı için vade süresine ve kendi yapmış olduğu tasarruf miktarına bağlı olarak kendi tasarrufunun çok üzerinde bir birikim sahibi olmuş olur. 

Örneğin bir tasarruf sahibi aylık 1000 tl yapacak olduğu tasarrufunu sabit olarak 75 ay boyunca bir kumbaraya koyduğunu varsaydığımızda 75 ayın sonunda kumbarada 75.000 tl birikim yapmış olur.

Fakat bu birikimi 75 ay boyunca üreten birikimde yaptığında birikimleri her 48 kg karkas et bedeline ulaştığında kendisine aylık 1 kg karkas et bedeli ekstra kira kazancı sağlayacak mülklere dönüştüğü için kendisi sabit ödeme yapıyor olmasına karşılık her geçen ay bir önceki aydan daha çok biriktiriyor olacağını görmüş oluruz.

Bu birikim aylık 1000 tl olarak sabit yapıldığında 75 aylık vade sonunda güncel fiyatlarla tam 2 katına yani 150.000 tl ye ulaşmış olur.


Üreten Birikime katılan katılımcının diğer klasik birikim sistemlerine göre daha kesin bir güvencede olduğunu neye göre ifade ediyoruz!

Müyap üreten birikimde katılımcılardan paraları karşılıksız olarak alınmayıp ve sistemde para, para olarak biriktiriliyor olmadığından, sistem para işletmeciliği değil mülk işletmeciliği yaptığı için ve her bir gerçek mülk gerçek satışlarla noter ya da tapu dairelerinden yapılacak ruhsat ya da tapu satışlarıyla katılımcının mülkün resmi ve gerçek sahibi olması sağlandığından hiçbir sistemde olmayan ve olabilecek ve olması gereken gerçek bir güvence ile bir tek kurumumuzda güvencelendirilmektedir. Paranın kendisi bir sembol olması sebebiyle hiç kimse tarafından paraların üzerinde ki seri numaralarıyla sahiplenilemediği ve herkesin ortak kullanımında ortak malı olması sebebiyle ve kimin eline geçerse onun parası olduğundan para alıp para işletmeciliği yapan bütün sistemler paraya karşılık tapu ruhsat gibi gerçek mülklerle katılımcılarına karşılık vermedikleri için farklı garantörlüklere kurumlar ihtiyaç duyarlar ve alınan paranın güvencede olduğunu farklı şekiller ve belgelerle katılımcılarına vermeye çalışırlar.

Bu verilen belgelerin dahi paranın yerine karşılık olmaması sebebiyle kişilerden bağımsız devlet kurumlarının denetimlerine ve güvenilir olan kurumların onay ve garantörlüğüne klasik sistemlerde mutlak surette ihtiyaç vardır.

Fakat sahiplenilmesi mümkün olmayan ve kimin eline geçerse onun olabilen parayı daha en baştan sahiplenile bilen bir mülke çevirerek mülkün işletmeciliğini almak suretiyle mülke kira kazancı sağlayarak paraya para kazandırmak yerine mülke para kazandırmak mantığına dayalı olan sistemimizin başka bir garantöre ya da acabalara meydan verecek bir durumu zaten baştan doğal olarak olmamaktadır.

Bu sebeple kurumumuz mevcut sistemlerden para işletmeciliği yapmayarak ortaya koyduğu fark sayesinde katılımcısına en güvenilir en risksiz en gerçekçi yatırım ve birikim imkanını sunabilen ilk ve tek lider kurumdur. Burada sizin olan hep sizin kalır. Doğal olarak güvende olduğunuz yerdeyiz.

Üreten Birikimde birikimler karşılığında mülk sahibi olunuyor ise sistemden çıkış yaparken elde olan mülkler nasıl para ya çevrilir?

Katılımcılara paraları karşılığında satışları yapılan mülkler kurum tarafından kiralanarak birikim süresince işletilir ve katılımcının ekstra mülk kiraları aylık düzenli olarak alması ve daha hızlı birikim yapması sağlanır.

Böylece sistemde olan para kumbarada bekler gibi beklemek yerine aktif olarak çalışan mülk haline dönüşmüş olur. Burada tabi sistemde sayısı artan para miktarı değil sahip olunan mülk adeti artıyor olur ve katılımcılar sahip oldukları mülk bedelleri kendilerine ihtiyaç olan para miktarına ulaştığında sözleşme şartlarıyla detayları belirtilmiş olan şartlar dahilinde sahip oldukları mülklerin resmi satışlarını kuruma yaparak kurumdan mülk bedellerini alarak, ihtiyaç duydukları toplu sermaye ve birikimi elde etmiş olurlar.

ÜRETEN BİRİKİM İLE KUMBARA GİBİ DEĞİL ÇIĞ GİBİ BİRİKTİRİRSİNİZ. 1 ADIMLA 2 ADIMLIK YOL ALMANIN EN GÜVENLİ YOLU ELDE OLANI ÜRETİR HALE GETİREBİLMEKTİR. BİZLER KURUM OLARAK BİR ŞEYİN DEĞERİ ARTTIĞINDA DEĞİL SAYISI ARTTIĞINDA GERÇEK KAZANÇ OLDUĞUNU BİLİYORUZ VE SİZE DEĞERİ ARTACAK DİYE DEĞİL SAYISINI ARTIRACAĞINIZ YATIRIMLAR YAPTIRIYORUZ.